• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Гордість нашої школи

Обдарованість - це працелюбство

/Files/images/statt_foto/IMG_9023.JPG

Виховати творчу дитину може тільки творчий учитель. На думку М. Карне, вчителі, які працюють з обдарованими дітьми, мають бути чутливими й доброзичливими, мати високий рівень інтелектуального розвитку, динамічний характер, почуття гумору, бути особистісно-зрілими, емоційно стабільними і мати позитивну Я-концепцію. Адже всім відомо, що зробити учня щасливим може тільки щасливий учитель. Ще хотілося б привести слова К.Д.Ушинського "Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, що треба запалити".

Відомо, що талановитих багато, та не кожному щастить розкрити свій талант, розвинути і реалізувати його. Обдаровані діти – дар від Бога для цілого народу, а інколи і всього людства. Можна вважати, що дитині пощастило в житті, якщо її талант вчасно розкриють. Сьогодні суспільство потребує творчих особистостей, тих, хто здатний самостійно мислити, приймати нестандартні рішення, адаптувати свої знання в різних галузях з використанням найсучасніших технологій. Впровадження ефективних методичних засобів, технологій пошуку, навчання, виховання й самовдосконалення обдарованих дітей — ось головна мета освітньої діяльності кожного вчителя.

Розбудова державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку освіти. З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально, творчо і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Завдання школи — підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення.

/Files/images/statt_foto/IMG_8624.JPG

У нашій школі питання роботи з обдарованими дітьми поставлено на належному рівні. Наші педагоги розуміють, що скільки дітей – стільки й здібностей, які залежать від психолого – фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї та школи. Немає необдарованих дітей – є дорослі, які не займаються розвитком дитини, адже будь-яка здібність потребує розвитку. Вчителі постійно приділяють велику увагу роботі з обдарованими учнями, вони розуміють, що дитина приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання.

У цьому навчальному році робота з обдарованими дітьми у нашій школі дала високі результати, а саме:

1. Учні 9-11 класів здобули всі призові місця у ІІ етапі олімпіади з інформатики (вчитель Шаваровська Г.О.)

Гавур Тарас ( 9 клас) – І місце;

Шеремета Назарій ( 10 клас) – І місце;

Рапа Василь ( 11 клас) – ІІІ місце

2. Учні 7-11 класів здобули всі призові місця у ІІ етапі олімпіади з хімії (вчитель Коротошин Р.П.)

Бурак Наталія ( 7 клас) –ІІ місце

Станіславський Андрій ( 8 клас) – ІІІ місце

Гавур Тарас і Яворницький Володимир ( 9 клас) – ІІ місце;

Станіславська Христина ( 11 клас) – І місце

3. Також хочеться відзначити ученицю 11 класу Станіславську Христину і за зайняте ІІІ місце у ІІ етапі з екології і географія (вчителі Уніжона С.Я. і Дрозд О.Я.)

4. Учениця 7 класу Бурак Наталія зайняла ІІІ місце у ІІ етапі олімпіад з української мови (вчитель Губернович О.М.)

Хочеться відзначити і дітей, що люблять малювати (вчитель Вишньовська Е.Є.), а саме:

І місце в номінації «Не залишайся байдужим» обласного конкурсу на тему «Профілактика ВІЛ СНІДу та туберкульозу», Суханова Марта -2014р.,

Переможець районного етапу Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт», Саврас Ігор – 2014р.

ІІІ місце у конкурсі «розпис на склі», Оліференко Юлія – 2014р.

І місце у номінації «Конкурс листівок» під час проведення районного «Свята героїв» - 2014р.

/Files/images/statt_foto/IMG_9025.JPG

Надзвичайно приємним для колективу школи є те, що наші учні приймають участь майже у всіх районних конкурсах. Так, учень 5-а класу Мельницький Володимир зайняв ІІ місце у Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П. Яцика і І місце у конкурсі читців творів Т. Шевченка (вчитель Губернович О.М.).

Щороку наш хоровий колектив займає призові місця у конкурсах «Сурми звитяг» і конкурсі « І слово, і пісня, матусю, про тебе». І знову цей колектив одержав у 2014-2015 н.р. перемогу - ІІІ місце у конкурсі «Сурми звитяг». Це говорить про те, що вчитель музики Мельник Н.Й. на належному рівні проводить уроки музики і веде гурткову і позакласну роботу в школі.

Працює на високому рівні і спортивна секція ( вчитель фізичного виховання Кутянський С.М.). Щороку наші учні захищають честь школи на районних змаганнях з настільного тенісу, легкої атлетики, шахів, футболу, чотириборства. Цього навчального року вже маємо такі перемоги:

З легкої атлетики: два ІІІ місця – Павлина Тетяна (9 клас)

І і ІІІ місце – Гавур Тарас (9 клас)

ІІ і ІІІ місце – Лилик Ольга (9 клас)

І і ІІІ місце – Саврас Володимир (11 клас)

І місце – Дубно Мар’яна (8 клас)

ІІ місце – школа

ІІ місце – Сорока Степан (11 клас)

З чотириборства «Дружба»: І місце – Гавур Тарас (9 клас)

ІІ місце – Павлина Тетяна (9 клас)

ІІІ місце – школа

З настільного тенісу: ІІ місце – Саврас Володимир (11 клас)

З шахів: ІІІ місце – Саврас Володимир (11 клас)

ІІІ місце – Масник Володимир (11 клас)

ІІІ місце – Наконечна Христина (9 клас)

Наші таланти ще тільки починають рости. Шкільна сходинка – це тільки перша сходинка в їхньому житті, тож ми бажаємо нашим зіркам, щоб всі життєві сходинки долалися добре, з гарним настроєм, впевненістю і радістю в серці. І нехай щороку поповнюється наша школа новими талановитими зірочками, і збагачується і розширяється наша шкільна галактика талантів. Ми впевнені, що в майбутньому саме вони поповнить ряди української зіркової еліти.

Директор школи Р.П.Коротошин

Кiлькiсть переглядiв: 633

Коментарi

  • Галина

    2015-05-22 22:37:04

    Молодчинки діти та викладачі.Продовжуйте в тому ж дусі і тільки в перед....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.