Рекомендації батькам щодо створення умов для підготовки абітурієнтів до ЗНО вдома

  • Запропонуйте та допоможіть сину скласти приблизний розпорядок робочого дня, розділивши день на декілька частин: заняття в навчальному закладі, заняття вдома, відвідування репетитора (якщо передбачено), час для відпочинку й для здорового повноцінного сну.
  • Для занять удома забезпечте сину зручне місце: це має бути окремий затишний куточок, де б він мав можливість повністю сконцентруватися на навчальному матеріалі. Можна додати до інтер’єру кімнати жовтий і фіолетовий кольори, адже згідно з дослідженнями психологів вони зможуть підвищити інтелектуальну активність.
  • Прослідкуйте, по можливості, за тим, щоб Ваш син, чергував заняття й відпочинок (40 хвилин занять, потім 10 хвилин перерви). У цей час ви можете поспілкуватися, з’ясувати, що його турбує, підтримати, запевнити в тому, що разом ви обов’язково подолаєте всі труднощі.
  • Важливим моментом є харчування. Забезпечте 3-4-разове калорійне та багате на вітаміни харчування. Уводьте в раціон волоські горіхи, молочні продукти, рибу, м’ясо, овочі, фрукти, шоколад.
  • Відпочинок. Задля уникнення фізичного та психологічного перевантаження слід виділити окремий час для відпочинку: вечірньої прогулянки на свіжому повітрі (психологи вважають, що 15-20 хвилин такого відпочинку покращують настрій, відновлюють фізичні сили та врівноважують психічний стан), спілкування, перегляду телепередач (психологи радять зводити перелік останніх до мінімуму) та інших видів відпочинку.
  • Сон. У системі відпочинку найважливіше місце посідає сон. Це поняття включає достатню тривалість та глибину сну.
  • Однією з головних умов ефективної підготовки до ЗНО та ДПА вдома є позитивний морально-психологічний клімат у родині.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.